Odwiedzających:

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

I Miejsce Oli

video02 

Wesele z Szarotką

wesele01 

Lokalizacja

lokalizacja m3

Odwiedzin na stronie

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś23
mod_vvisit_counterWczoraj11
mod_vvisit_counterW tym tygodniu23
mod_vvisit_counterW tym miesiącu532
mod_vvisit_counterWszystkich178181

Historia Zespołu PDF Drukuj Email


Zespół powstał wiosną 1989 roku W Gminnym Ośrodku Kultury w Bodzechowie. 6-osobowy skład tworzyli:

Dorota Rogala - vocal 
Robert Tomczyk - perkusja. vocal
Mirosław Sałaga - sax tenor, klarnet
Sławomir Bernyś - instrumenty klawiszowe
Andrzej Jakubowski - gitara basowa
Artur Jakubowski - gitara, kierownik zespołu

Reprezentowaliśmy GOK na różnego rodzaju konkursach na których zawsze zajmował czołowe miejsca. W listopadzie 1989 roku dokonał pierwszych nagrań w Rozgłośni Polskiego Radia Kielce gdzie nadano nam również obecną nazwę ”SZAROTKA” Pomysł nazwy wyszedł od p. red Eli Chudopskiej. Sesja nagraniowa zaowocowała stałą współpracą z PR Kielce. Nagraliśmy ok. 86 utworów muzyki ludowej (na zamówienie PR) jak również kompozycji własnych utrzymanych w klimacie Disco-dance, które były wykorzystywane w różnych audycjach a w szczególności jako oprawa muzyczna Kieleckiego Koncertu Życzeń. W ciągu kilku lat współpracowaliśmy z czterema firmami fonograficznymi z terenu całej polski. Zaowocowało to wydaniem 25-ciu kaset z muzyką biesiadną (na zamówienie firm) i dico (utwory autorskie). Poniżej przedstawiamy przykładowe okładki serii kaset wydanych przez firmy fonograficzne: 

 1, 2 - SYLMAT (ŁÓDŻ 14 kaset)
3 - SUPER TAPE (WARSZAWA 5 kaset)
4 - AJM (JĘDRZEJÓW 1 kaseta)
5 - Ursynowskie Nagrania (WARSZAWA 5 kaset)

Rok 1992 przyniósł pierwsze zmiany w składzie zespołu. Dotychczasowego saksofonistę i klarnecistę Mirosława Sałagę zastąpił Lucjan Sala grający na saksofonie tenorowym do 1998 r. W 1994 r. przy współpracy ZDK zorganizowaliśmy jako pierwsi w Ostrowcu św. Orkiestrę Świątecznej Pomocy na której zagrały najlepsze zespoły ówczesnego woj. Kieleckiego. Uzyskane w czasie koncertu 8 255 350 zł. oraz biżuterie i walutę obcą oddaliśmy osobiście Jerzemu Owsiakowi.

Od tego czasu włączyliśmy się w działalność charytatywną organizując koncerty, z których całkowity dochód przeznaczony był dla ciężko chorych dzieci miedzy innymi „Koncert dla Tomka” Koncert dla Krzysia, na których to ponownie zagrały zespoły z Polskiego Radia Kielce. Zespół „Szarotka” grał na wielu koncertach charytatywnych organizowanych przez innych którym nie obojętny jest los innych ludzi (Koncert - Sztuczna nerka dla naszego szpitala, zbiórki żywności itd.) Nawiązaliśmy bliską współpracę z Kołem HDK PCK przy Hucie M. Nowotko z p. Robertem Podsiadło jako ówczesnym szefem ww. koła z którym przez kilka lat dwa razy w roku (Mikołajki i Dzień Dziecka) jeździliśmy z koncertami dla chorych dzieci w szpitalu „Górka” w Busku Zdroju oraz graliśmy wszędzie tam gdzie nasza muzyka mogła pomóc innym lub przynieść nieco radości i nadziei „na lepsze-zdrowsze jutro”. Za działalność Zespół Szarotka został odznaczony Odznaką Honorową IV-go stopnia PCK oraz licznymi Dyplomami Uznania od różnych instytucji społecznych i szpitali. 

W 2002r z powodów rodzinnych odchodzi basista Andrzej Jakubowski a w 2004r następuje kolejna ważna zmiana zespole: odchodzą klawiszowiec Sławek Bernyś oraz wokalistka Dorota Rogala a ich miejsce zajęli Darek S. - klawisze oraz Renata U. – vokal.. W 1998 r. na przeglądzie zespołów weselnych w Opatowie zajęliśmy 1-sze miejsce. Nadal gramy i pomagamy tam gdzie jest taka potrzeba.

We wrześniu 2009 roku we współpracy z fimą fonograficzną Uno Music (pana Andrzeja Sieradzkiego z Buska Zdroju) wydaliśmy płytę. Nagrań dokonano w studio Pawła Korepty w Busku Zdroju i są one próbą pokazania szerszej publiczności naszego nowego brzmienia i nowych możliwości. Powróciliśmy do utworów, z których zespół SZAROTKA znany był z wykonań w Polskim Radiu Kielce jak i wydawnictw fonograficznych, ale w nowej aranżacji, oraz z nowymi pomysłami.

W kwietniu 2011 współpraca z firmą Uno Music zaowocowała wydaniem naszej płyty autorskiej pt "Osiemnastolatka" na której znalazły się kompozycje zespołu z przed 2004r.Nowy aranż oraz brzmienie nowych instrumentów dało znakomite efekty.

23 pażdziernika 2011 r. z powodu uporczywego łamania ogólno pojętych norm moralnych i społecznych z zespołu została usunięta "wokalistka" Renata U. Po rozmowie z dotychczasowym klawiszowcem obie strony podjęły wspólną decyzję o zakończeniu współpracy. Na jego miejsce powrócił Sławek Bernyś (klawiszowiec z pierwszego składu) a dwa tygodnie później wokalistką zespołu została Aleksandra Ciężka - laureatka pierwszego miejsca w kategorii "Soliści" Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi (video z jej występu do obejrzenia na stronie głównej naszej witryny).
Obecnie trwają prace nad kolejną płytą która, mamy nadzieje, spotka się z tak miłym odbiorem jak te już wydane.